Тренінг для батьків дітей з ООП в Лазещинському ЗЗСО I-III ст.
Фахівцем консультантом ІРЦ Рещук Євгенією Миколаївною спільно з Мільчевич Сільвією Іванівною практичним психологом Лазещинського ЗЗСО I-III ступенів було проведено тренінг "Збереження та зміцнення психологічного здоров'я батьків та педагогів дітей з ООП". Метою даного заходу було налагодження емоційного зв'язку між батьками та асистентами, обмін вдячностями та стратегії вирішення проблем які виникаю в спільній роботі батьків та асистентів вчителя. Захід став один з перших в ТГ, який планується провести в кожному закладі освіти де навчаються учні з ООП.
Методична зустріч із заступниками директорів ЗЗСО
10 жовтня 2024 року "Інклюзивно-ресурсним центром" було організовано методичну зустріч із заступниками директорівз навчально-виховної роботи в ЗЗСО щодо учнів з інтелектуальними порушеннями. Обговорювалися питання: навчання учні з інтелектуальними порушеннями у випускних класах; документи про освіту учнів з інтелектуальними порушеннями; освітні та медичні відмінності інтелектуальних порушень.
Практичний тренінг для фахівців ІРЦ
27 вересня 2024 р. фахівці Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр Ясінянської селищної ради" взяли участь у тренінгу "Особливості сенсорної інтеграції дитини з особливими освітніми потребами (освітніми труднощами): потенціал ресурсної та сенсорної кімнати" за напрямом: створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти). Тренінг було проведено завідувачкою ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Воротинцевою Оленою Олександрівною на базі навчальної ресурсної/сенсорної кімнати Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Щиро вдячні організаторам за методичний супровід та практичний досвід.
Команда супроводу на базі Чонотисянського ЗЗСО I-III ст.
Відбулося засідання команди психолого педагогічного супроводу в Чорнотисянському ЗЗСО I-III ст. Під час засідання обговорювались основні питання з організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, розглянули алгоритм складання і реалізації індивідуальної програми розвитку дитини з ООП. Обговорили особливості роботи вчителя та асистента вчителя з кожною назологією дітей з ООП. Підтримка в освітньому процесі фахівців ІРЦ
Команда супроводу на базі Лазещинського ЗЗСО I-III ст.
Продовжуємо засідання команд психолого-педагогічного супроводу на базі Лазещинського ЗЗСО I-III ст.Обговорили: -корекційний маршрут кожного учня з ООП в закладі;-стратегії роботи впродовж I півріччя;-адаптація, модифікація навчальних предметів;-вибір необхідних засобів корекції;Плідною та цікавою була робота.
Команда супроводу на базі Ясінянського ЗЗСО I-III ст. №1
19 вересня 2024 року директор та фахівець ІРЦ працювали у командах психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП на базі Ясінянського ЗЗСО I-III ст. №1. Заклад в якому найбільша кількість інклюзивних класів-14, та 17-дітей з ООП. Обговорили маршрут освітньої та корекційної роботи кожного учня, була надана методична підтримка в розробці ІПР та в роботі педагогів даного напряму.Продуктивною була робота та обговорення всіх учасників засідання.
Свято Миколая
День Святого Миколая - це одне з найочікуваніших свят для багатьох українців, особливо для дітей. 6 грудня Миколай завітав до вихованців ІРЦ з подаруночками.
Проєкт USAID"Говерла"
20 лідерів громадянського суспільства з громад Донецької, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Тернопільської, Житомирської та Закарпатської областей пройшли навчання у Школі інклюзії та стали громадськими радниками з інклюзії. Громадська організація «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела заключне заняття Школи інклюзії для громадських радників, які навчилися проводити консультації з людьми з інвалідністю, оцінювати та покращувати доступність громадських установ, інтегрувати дітей та людей з інвалідністю в громадянське життя, а також дізналися, які існують засоби універсального дизайну для створення інклюзивних просторів.Громадські радники з питань інклюзії стануть посередниками між реабілітаційними центрами, органами місцевого самоврядування та вразливими групами населення в громадах. Випускники Школи інклюзії отримали сертифікати про проходження навчання та зможуть надавати консультаційні послуги у своїх громадах. Крім того, радники з шести громад-партнерів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» отримали комплекти офісного обладнання для облаштування робочих місць у своїх громадах.
Семінар-практикум
24 жовтня 2023 року на базі «Інклюзивно -ресурсного центру» Дубівської селищної ради відбувся семінар-практикум на тему: "психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами".Ця подія об'єднала директорів, фахівців ІРЦ Закарпатської області, Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації, працівників КУ «Організаційно-методичний центр освіти» та представників органів місцевого самоврядування Дубівської територіальної громади. Колеги ділилися своїм досвідом роботи, обговорювали актуальні питання, які турбують всіх фахівців, небайдужих до майбутнього дітей з ООП.
Нарада директорів ІРЦ
20 жовтня 2023 р. відбулася нарада директорів ІРЦ яку провела завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Воротинцева Олена Олександрівна.
Були підняті питання: робота практичного психолога ЗЗСО з дітьми з ООП та особливості закінчення базавої середньої освіти учнями з інтелектуальними порушеннями
В процесі дискусій були прийняті заходи та рекомендовані маршрути вирішення даних питань працівниками ІРЦ в громадах Закарпатської області.
Методичний осередок
13 вересня на базі ІРЦ працював методичний осередок підтримки молодих спеціалістів, асистентів вчителя ЗЗСО з інклюзивною формою навчання у форматі "питання-відповіді".
Під час зустрічі обговорювали:
-нормативну базу;
-документацію асистента;
-створення команди супроводу;
-робота над ІПР;
-створення інклюзивного освітнього середовища.
24 серпня відбулося методичне об'єднання асистентів вчителя Ясінянської ТГ
Інформаційна кампанія
29 серпня 2023 р. на базі Ясінянського ЗЗСО I ст.# 5 відбулася інформаційна кампанія на тему "Єдине освітнє середовище для дітей з різними освітніми потребами. Директором ІРЦ Орисею Михайлівною було вручено педагогам закладу інформаційні посібники для використання в роботі.
Благодійний ярмарок
Сьогодні "Інклюзивно-ресурсний центр" активно долучився до благодійного "Ярмарку єдності"Дякуємо організаторам та всім небайдужим хто донатив активно на потреби Збройних Сил. Віримо в ЗСУ ! Слава Україні!
2 травня відбулося ММО асистентів вчителя
Онлайн-нарада
Взяли участь в онлайн-нараді з керівниками інклюзивно-ресурсних центрів та директорами спеціальних і санаторних закладів загальної середньої освіти. На нараді розглянули питання про організацію співпраці інклюзивно-ресурсних центрів та спеціальних і санаторних закладів загальної середньої освіти з факультетом спеціальної та інклюзивної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова та обговорили план заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Науково-методичний семінар
Новий освітній простір. Безбар'єрність. 31 березня 2023 року департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації спільно з факультетом спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Солотвинської селищної ради» проведено ІІ Науково-методичний семінар "Новий освітній простір. Безбар'єрність"."Кожна дитина має право на освіту, тому забезпечення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами одне з важливих питань у реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні − зазначила директор департаменту Мар'яна Марусинець, яка була модератором .За підсумками роботи директорами ІРЦ було прийнято рішення про створення асоціації директорів ІРЦ та підписання угоди про співпрацю із держуніверситетом ім. М. Драгоманова.
Дякуємо Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та НРЦ «Джерело», які у рамках проєкту надіслали нам дидактичні матеріали, набір канцелярського приладдя для роботи з дітьми та матеріли для проведення тренінгів в умовах ІРЦ.
28 грудня провели семінар «Впровадження послуги раннього втручання в Інклюзивно-ресурсному центрі (ІРЦ): можливості та ризики».У зустрічі взяли участь 68 керівників ІРЦ з 15 областей України. Разом з учаниками обговорили особливості послуги раннього втручання, що необхідно, аби вона якісно та ефективно надавалася в умовах Інклюзивно-ресурсного центру. Не оминули й питаннь фінансування та нормативного врегулювання.Розмова вийшла змістовна та відверта. Дякуємо учасникам, що поділилися досвідом. Зокрема, Світлані Колесніковій, директорці КУ «ІРЦ Сіверської міської ради», де вже декілька років працює команда раннього втручання. А ше домовилися про подальші зустрічі, щоби спільно знаходити відповіді та розширювати можливості підтримувати сім'ї з маленькими дітьми. Проєкт впроваджується в межах «СПІЛЬНО» — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об'єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім'ям із дітьми. _________________________________________Проєкт реалізуються за підтримки Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю / UNPRPD, уряду Японії, Німецької установи для відбудови KFW.#раннєвтручання #Раннєвтручання #раннє_втручання #unicef #Unicef
Впродовж тижня з 26 по 30 грудня в закладах загальної середньої освіти відбулися команди супроводу дітей з ООП.
Обладнання від Проєкту USAID"Говерла"
Ясінянська громада отримала обладнання від партнеру Проєкту HOVERLA / проєкт USAID в Україні Устаткування дозволить забезпечити ефективну роботу відділу освіти, старостинських округів та комунальних закладів громади.«Це маленький, але важливий крок для побудови безпечної та ефективної роботи громади. Дякую Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за підтримку та співпрацю. Разом зможемо більше!», - при отриманні обладнання наголосив голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук.Серед отриманих інструментів – 5 генераторів, 2 мотопомпи, 2 принтери, 4 ноутбука, 100 вогнегасників, 10 світлодіодних акумуляторних ліхтарів, 5 бензорізів, 10 мотопил, 40 різних подовжувачів живлення.Отримане обладнання розподілено серед комунальних закладів Ясінянської громади.Також, отримали набір рятувальних інструментів із зарядним акумулятором, який складається з різака, розтискача, телескопічного домкрата та 10 комплектів пожежного одягу.Дане обладнання та одяг необхідний для створення добровільно пожежного формування в прийдешньому новому році.Висловлюємо щиру вдячність Проєкту «ГОВЕРЛА» за відчутну для громади підтримку, тим більше таку, що підвищує рівень безпеки та покращує захист наших рятувальників і швидкодію у разі надзвичайних ситуацій.